сабота, 22 јули 2017  |  Вести денес: 45

СДСМ со порака до полицајците: Куманово да ви се деси! (ВИДЕО)

Куманово да ви се деси! Оваа порака им беше упатена на полициските припадници кои не дозволија хулиганите на СДСМ и СОРОС да влезат во Собранието.

sest-640x360

Поврзани вести

Куманово да ви се деси! Оваа порака им беше упатена на полициските припадници кои не дозволија хулиганите на СДСМ и СОРОС да влезат во Собранието.

Самопрогласените „борци“ за демократија вечерва дивееја низ улиците на Скопје и покажаа што всушност и’ посакуваат на Македонија.

Дополнително Зоран Заев во вечерашното гостување во Топ Тема на телевизија Телма најави дека се поставени сериозни темели за украинско сценарио во Македонија.

Дивеењето на хулиганите на СДСМ и Сорос вечерва кулминираше со целосно демолирање на народната канцеларија на претседателот на Р.Македонија, палење на инвентарот, кршење на прозорците на Министерството за правда, но и со порака до полициските службеници кои ги спречија хулиганите да влезат во Собранието, „Куманово да ви се деси“.

Најчитани вести