недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

СДСМ со панични СМС до членовите: Не се занимавајте со мастилото Рилковски го набави

marker

Последни вести

Панични СМС пораки биле испраќани од раководството на СДСМ до членовите на партијата. Раководството на опозицијата реагирало жестоко на обидот да се крене голема врева околу мастилото со кое се обележуваат гласачите на изборните места, дознава Нетпрес од партиски извори.

„Не се занимавајте со мастилото Рилковски го набави. Подобро ќе ви биде да ги вадите нашите на гласање“, стои во пораката која се искпраќала циркуларно до сите пониски слоеви во партијата, а до која дојде Нетпрес.

Понатака е наведено:

„Видливото мастило е составен елемент во заедништво на сите потребни елементи во процесот на гласање, кои гарантираат еден граѓанин, еден гластајност на гласањето и регуларност на гласањето. Сите членови строго да ги почитуваат партиските задачи и да се насочат на вадење на гласање на сите наши гласачи, наместо на бришење на видливото мастило.

Со почит,

Шеф ЦИС

Оливер Спасовски“.

 

SMS1

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести