недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 18

СДСМ: За тендер доделен од неговата Влада Груевски обвинува некој друг!

sdsm

Поврзани вести

За тендер доделен од неговата Влада Груевски обвинува некој друг, велат од Социјалдемократскиот сојуз реагирајќи на прес конференцијата на Влатко Ѓорчев од ВМРО ДПМНЕ.

Прес конференциите  на ВМРО-ДПМНЕ стануваат од смешни, посмешни. Ако е и од Влатко Ѓорчев многу е. За тендер доделен во 2014, од страна на Владата на Никола Груевски на определена фирма, да биде обвинувана Радмила Шекеринска, во најмала рака е небулозно“, се вели во писмената реакција.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести