недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 3

Се апсат поранешни функционери и актуелни бизнисмени

apsenje_-500

Последни вести

Рано изутрина полицијата уапси поранешни функционери од одбраната и актуелни бизнисмени, пишува МРТ.

Според првичните информации се товарат за криминал тежок неколку милиони долари. Криминалот го правеле при сервисирање на хеликоптерите.

Од МВР ја потврдиле информацијата дека имало акција, а детали за истата следуваат во текот на денот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести