понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се бараат инвеститори за новата индустриска зона во Неготино

Станува збор за 10 локации кои се со намена за објекти од лесна индустрија и стоваришта со површини од 4.300 до 18.315 метри квадратни, со процент на изграденост 70 отсто.

Negotino industriska zona

Последни вести

Министерството за ранспорт и врски распиша оглас за инвеститори за 10 градежни парцели на кои ќе можат да се градат индустриски објекти и стоваришта, во новоформираната индустриска зона во Неготино.

Станува збор за 10 локации кои се со намена за објекти од лесна индустрија и стоваришта со површини од 4.300 до 18.315 метри квадратни, со процент на изграденост 70 отсто.

Почетната цена на јавното наддавање изнесува 61 денар од метар квадратен, а пријавите за учество на јавното наддавање може да се достават најдоцна до 28 јули на интернет-страницата www.gradezno-zemjiste.mk 

 Јавното надавање ќе започне на 31 јули во 9.00 часот и ќе трае еден час, за сите парцели.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести