понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се бараат статисти за филмот „Ослободување на Скопје“

Во Скопје аудициите ќе се одржат на 16 и 17 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на МКЦ. Во Велес на 18 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на НУЦК Театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ и на 19 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на Домот на културата-Битола.

rade-sherbedzija500

Последни вести

За потребите на снимањето на филмот „Ослободување на Скопје“ во режија на  Раде Шербеџија, кој ќе започне со снимање на 31.октомври на повеќе локации низ Македонија, ќе се одржат отворени аудиции за статисти од сите возрасти.

Во Скопје аудициите ќе се одржат на 16 и 17 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на МКЦ. Во Велес на 18 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на НУЦК Театар „Јордан Хаџи Константинов Џинот“ и на 19 октомври од 12:00-20:00 часот во просториите на Домот на културата-Битола.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести