сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Се бараат волонтери во канцеларијата на Претседателот

Со цел приближување на работата на Претседателот на Република Македонија до младите, а воедно и укажување на можност за стекнување на работно искуство со кое би можеле полесно да конкурираат на пазарот на трудот, Кабинетот на Претседателот на Република Македонија овозможува волонтирање на заинтересираните, во Народната канцеларија во Скопје

narodna-kancelarija500

Поврзани вести

Кабинетот на Претседателот на Република Македонија објави оглас со кои се повикуваат сите заинтересирани млади да конкурираат за волонтирање во Народната канцеларија во Скопје.

Со цел приближување на работата на Претседателот на Република Македонија до младите, а воедно и укажување на можност за стекнување на работно искуство со кое би можеле полесно да конкурираат на пазарот на трудот, Кабинетот на Претседателот на Република Македонија овозможува волонтирање на заинтересираните, во Народната канцеларија во Скопје, се вели во објавениот оглас.

Заинтересираните кандидати треба да достават:
• писмо за интерес;
• кратка биографија;
• доказ за завршено образование.

Документите да се достават до Кабинетот на Претседателот на Република Македонија најдоцна до 25.06.2014 година, на адреса:

Кабинет на Претседателот на Република Македонија
(Комисија за „Народни канцеларии“)
„Вила Водно“
Ул. Ацо Караманов Бр.33A
1000 Скопје, Република Македонија

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести