петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 55

Се бори со опасна болест: Бренда од „Беверли Хилс“ остана без коса (ФОТО)

Ѕвездата на култната серија „Беверли Хилс“ Шенон Доерти пред една година со нејзините обожаватели ја сподели веста дека болеува од рак на дојката, а потоа со нив сподели и голем број детали од нејзината тешка борба за живот.

shenon-doerti

Поврзани вести

Ѕвездата на култната серија „Беверли Хилс“ Шенон Доерти пред една година со нејзините обожаватели ја сподели веста дека болеува од рак на дојката, а потоа со нив сподели и голем број детали од нејзината тешка борба за живот.

Step 1

A photo posted by ShannenDoherty (@theshando) on

Славната Бренда сеуште не е оперирана туку зема лекови што би требало да го намалат туморот, а поради кои сега мораше да се одлучи на уште еден тежок чекор. Со повеќе од 250 илјади фанови таа ги сподели сите фази од шишањето на нејзината долга коса.

Step 5

A photo posted by ShannenDoherty (@theshando) on


Шенон (45) не ги криеше солзите, а ниту благодарноста до пријателите и членовите на семејството што беа со неа.

Step 6

A photo posted by ShannenDoherty (@theshando) on

Претходно во гостувањето кај Доктор Оз таа призна дека и’ е најголема желба, покрај здравјето да има и деца но дека тоа поради нејзината здравствена состојба не е возможно.

Најчитани вести