недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Се чека по 40 минути за излез од Македонија

guzhva

Поврзани вести

Граничниот премин Богородица е единствениот премин во државата каде што има подолго чекање за излез од државата.

Според АМСМ, времето на чекање е 30 до 40 минути и тоа само на македонска страна.

На останатите гранични премини има зголемена фреквенција на возила, но нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести