петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се чисти Клинички центар

Се очекува во овие два дена, колку што трае акцијата во Клиничкиот центар, да бидат собрани преку 50 тони лисната маса и однесена во ЈП Паркови и зеленило.

klinika

Последни вести

Јавните претпријатија на Град Скопје Паркови и зеленило, Комунална хигиена и Градски паркинг со вкупно 130 луѓе денеска и утре помагаат во расчистување на сметот и на зеленилото во кругот на Клиничкиот центар.

Се очекува во овие два дена, колку што трае акцијата во Клиничкиот центар, да бидат собрани преку 50 тони лисната маса и однесена во ЈП Паркови и зеленило. ЈП Комунлна хигиена, кое исто така учествува со 50 луѓе, тука е со целокупната механизација, ги чисти улиците, сметот од јавните сообраќајници, тротоари и улици, но го чистат и сметот на зелените површини и меѓу зградите. Се очекува во двата дена да се собере смет од над 30 тони, кој ќе биде однесен во депонијата Дрисла.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести