вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Се чисти трим патеката во Парк шумата „Гази Баба“

Настанот е во организација на Агенцијата за млади и спорт во соработка со градот Скопје, Општина Гази Баба и Министерствито за животна средина и просторно планирање.

slika 6

Последни вести

Акција за чистење на трим патеката во Парк шумата Гази Баба, денеска беше организирана, по повод  светскиот ден на животната средина.  На акцијата присуствуваше и заменик министерот за животна средина и просторно планирање, Стево Темелковски, заедно со директорот на Агенцијата за млади и спорт, Марјан Спасески и градоначалникот на општина Гази Баба, Тони Трајковски.

 

Настанот е во организација на Агенцијата за млади и спорт во соработка со градот Скопје, Општина Гази Баба и Министерствито за животна средина и просторно планирање.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести