петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Се чисти снегот на Стража, екипите на „Македонија пат“ на терен

zabrana-sneg-500

Поврзани вести

Се чисти снегот на Стража. Дежурните екипи на „Македонија пат“ се постојано на терен и ги одржуваат сите патни правци проодни.

Од „Македонија пат“ со препорака до сите учесници во сообраќајот, внимателно да управуваат со возилата, да ја почитуваат поставената сигнализација, како и прилагодување на брзината според условите на патот.

Поради снежни врнежи забрана за сообраќај на тешки товарни возила е воведена на патните правци Маврово – Дебар, Стража Попова Шапка и Пресека. За автобуси пак само на патот  Тетово, Попова Шапка, соопштија од АМСМ.

Од таму препорачуваат без поголема потреба да не се патува во западниот дел од државата, а потсетува и на законската обврска  за носење на зимиска опрема.

Најчитани вести