понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Се договараат детали – Балотели ќе се врати во Милан

Милан и Ливерпул полека финишираат со преговорите околу враќањето на Марио Балотели во Италија, па така во следните два дена се очекува комплетирање на договорот.

Марио Балотели се враќа на "Сан Сиро" - дали Милан повторно се коцка со контроверзниот напаѓач?

Марио Балотели се враќа на "Сан Сиро" - дали Милан повторно се коцка со контроверзниот напаѓач?

Поврзани вести

Изминатава седмица интензивно се водеа преговори околу враќањето на проблематичниот италијански репрезентативец на “Сан Сиро”, а се чини дека двата клуба конечно пронашле заеднички јазик.

Останува да се финишираат некои ситни детали, но извесно е дека Балотели во Милан ќе се врати како позајмен играч со опција за целосен откуп на неговиот договор по крајот на сезоната.

Така Милан ќе треба да плаќа само половина од платата на контроверзниот напаѓач, а вториот дел и понатаму ќе го покрива Ливерпул, кој летово по секоја цена сака да се ослободи од Италијанецот.

Најчитани вести