недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Се гради автопат од Бар до границата со Србија

Avtopat-Bar-Boljare

Последни вести

Градежната изведба на првиот автопат во Црна Гора, од Бар до границата со Србија официјално почна вчера, иако се’ уште се чека на вистинската работа.

Почетокот на изградбата, всушност повеќе се однесува на монтажа на згради во кои ќе бидат сместени работниците на кинеската компанија CRBC, која ќе ја гради првата делница од автопатот, од Подгорица до Матешево, во правец на Колашин, долга 49 километри.

 

Најчитани вести