понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Се гради канализација на патот Волково-Орман

Volkovo1

Последни вести

На патот Волково-Орман, кон улицата 95 во Волково, се гради канализациска мрежа долга 560 метри . Се очекува да се завршат и преостанатите педесет метри на крак од улицата со што конечно ќе се реши проблемот со преполнетите септички јами.

Пари за изградба на канализациската мрежа се обезбедени од буџетот на општината Ѓорче Петров.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести