четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Се гради нов потпорен ѕид на градинката „Панорама“

Ѕидот позади градинката се урна во текот на летото, паѓајки врз детските реквизити поставени во дворот на градинката, но за среќа без жртви, бидејќи тоа се случи во раните утрински часови, кога немаше деца во дворот.

Nov potporen dzid - gradinka Panorama - Vodno

Последни вести

Во тек е изградба на паднатиот потпорен ѕид на градинката „Панорама“ – клон Кочо Рацин. Ѕидот ќе биде висок три метри, долг приближно 40 метри и е изработен од армиран бетон. Изградбата ќе заврши во текот на наредниот месец.

Ѕидот позади градинката се урна во текот на летото, паѓајки врз детските реквизити поставени во дворот на градинката, но за среќа без жртви, бидејќи тоа се случи во раните утрински часови, кога немаше деца во дворот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести