петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Се гради втората фаза од патот Волково- Орман

Средствата за реализација на овој проект се обезбедени од Агенцијата за рурален развој и општинскиот буџет.

pat

Последни вести

Започна изградбата на втората фаза од патот Волково, село Орман во општина Ѓорче Петров. Ќе се изведуваат градежни работи од училиштето „Јоаким Крчовски“ кон село Орман. Патот ќе биде широк седум метри асфалтен коловоз и банкини од двете страни со широчина од еден метар.

Со почетокот на работите на овој дел од патот истовремено ќе се работи и на поврзување на ООУ „Јоаким Крчовски“ на канализациската мрежа. Доцнењето со изведбата на оваа делница е заради решавање на имотноправните работи со сопствениците на мал дел на земјиштето каде што треба да помине патот.

Средствата за реализација на овој проект се обезбедени од Агенцијата за рурален развој и општинскиот буџет.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести