четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Се интензивира соработката во областа на заштита на животната средина помеѓу Македонија и Словенија

slika 1 (1)

Поврзани вести

Денеска, министерот за животна средина и просторно планирање, Нурхан Изаири, оствари работна средба со амбасадорот на Р. Словенија во Р. Македонија, Бранко Раковец.

На средбата се разговараше за тековните и идни проекти од областа на заштита на животната средина. Изаири и Раковец изразија задоволство од досегашната плодна соработка меѓу Македонија и Словенија на полето на животната средина со уверување дека ќе продолжат иницијативите за унапредување на истата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести