четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се интензивираат судирите во Славјанск

slavjansk

Поврзани вести

Изутринава повторно судири и интензивни престрелки во Славјанск.

Судирите ескалирале денеска откако украинските сили се обиделе да уништат контролни пунктови на силите за самоодбрана.

Бројот на загинати и ранети засега не е познат. Украинската армија според руски медиуми, активна е во сите предградија на Славјанск.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести