петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Се истражуваат причините за вчерашната несреќа на патот Велес-Штип

На скопскиот Клинички центар лежат 11-мина повредени од вчерашната несреќа во овчеполието. На КАРИЛ се двајца пациенти кои се на интензивна нега.

mkd-125136

Последни вести

Се’ уште се прават истражувања за причините за вчерашниот немил настан. Железничкиот сообраќај на патниот правец Велес- Штип е нормализиран.

На скопскиот Клинички центар лежат 11-мина повредени од вчерашната несреќа во овчеполието. На КАРИЛ се двајца пациенти кои се на интензивна нега.

Во текот на денот ќе им бидат направени дополнителни испитувања. На клиниката за трауматологија се сместени 5-мина пациенти и се во добра општа здравствена состојба.

Еден пациент е на клиниката за неврохирургија. Сите пациенти се надвор од животна опасност.

Вчера попладне повредените ги посети и премиерот Никола Груевски при што лично се запозна со здравствената состојба на пациентите.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести