сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се избраа првите десет финалисти на Евровизија

evrovizija

Поврзани вести

Русија, Украина, Азербејџан, Сан Марино, Унгарија, Холандија, Црна Гора, Исланд, Ерменија и Шведска се земјите кои обезбедија пласман за во финалето на изборот за песна на Евровизија кој оваа година се одржува во Данска.

Македонската претставничка Тијана Дапчевиќ ќе настапи во втората полуфинална вечер, која ќе се одржи во четврток.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести