Македонија

Се качил на далековод, допрел жица и починал

Трагедија се случила вчера во Македонски брод.

Зоре А.(58) од Македонски Брод,  вчера околу 15.30 часот се качил на далековод, допрел жица, при што паднал на земја и од здобиените повреди починал на местото на настанот.

Смртта е констатирана од екипа на итната медицинска помош.