понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се нормализираше сообраќајот на „Александар Велики“

Нормализиран сообраќајот на скопскиот аеродром

aerodrom

Поврзани вести

Повторно слетуваат и полетуваат предвидените летови на аеродромот „Александар Велики“ во Скопје.

Утрово густата магла го отежна сообраќајот, по што беа откажаните утрински летови од и за Истанбул.

Околу 11 часот слета авионот на „Пегасус“ од Истанбул, во очекување се и планираните слетувања од  Виена и од Лондон, а во тек се активности за полетувања кон Истанбул, Виена и Тревизо.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести