недела, 23 јули 2017  |  Вести денес: 41

Се обеси 11-годишно момче во Куманово

Момчето било затекнато починато во соба. На вратот имало платнен ремен од јакна врзан за рачки од витрина.

besilka

Последни вести

Од СВР Куманово потврдуваат дека станува збор за самоубиство на малолетно дете што се случило во семеен дом на улицата Ѓорѓе Петров во населбата Перо Чичо.

Како што соопштија надлежните, момчето било затекнато починато во соба. На вратот имало платнен ремен од јакна врзан за рачки од витрина.

Случајот во полицијата го пријавил лекар од Итна медицинска помош во Куманово.

Најчитани вести