петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Се обеси пратеник од украинската „Партија на регионите“

zname ukraina

Поврзани вести

Пратеникот од украинската „Партија на регионите“, Виктор Палагуга се обесил во својот работен кабинет во градот Краматорск, пренесува „УНИАН“.

Палагуга не оставил прoштално писмо.

Според неофицијални податоци, во последно време органите на редот вршеле истрага за комуналното претпријатие „Мост“, на кое тој бил директор, па евентуалнитие прекршоци во него можеби се причината за неговото самоубиство.

Полицијата спроведува темелна истрага за откривање на мотивите што го предизвикале овој настан.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести