петок, 28 април 2017  |  Вести денес: 42

Се обидел да ја силува, таа му се заканила со нож

Скопје, 20 октомври 2016 (МИА) - Вчера во 19:30 часот во полициска станица Кичево, А.К. (39) од Кичево пријавила полов напад врз неа извршен од непознат сторител додека била на работа во продавница.

силување

Поврзани вести

Сторителот вчера околу 10:00 часот влегол во продавницата и побарал да купи јакна, а кога го услужила, лицето и се доближило и почнало да ја допира по градите. Пријавителката успеала да го оттурне од себе и се упатила кон помошната просторија, земала нож со намера да се одбрани, но лицето не отстапувало од намерата. Во моментот кога се појавила другата вработена, сторителот почнал да се извинува, излегол од продавницата и заминал во непознат правец.

Како што соопшти МВР, полициска станица Кичево презема мерки за целосно расчистување на случајот. Во НК КР Кичево било задржано едно лице од Албанија, а се преземаат мерки за пронаоѓање на уште едно лице, исто така, од Албанија, за кое постојат основи на сомнение дека го извршил кривичното дело.

Најчитани вести