Крими хроника

Се обидел на братот во затвор да му достави марихуана

Се обидел на братот во затвор да му достави марихуана

Кривична пријава е поднесена против Ј.Ф. (29) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување употреба на наркотични дроги“.

На 1-ви ноември минатата година пријавениот дошол во кругот на казнено поправна установа-Затвор Тетово со намера да предаде предмети на својот брат кој бил на издржување затворска казна.

Од страна на полициските службеници при извршен преглед на предметите била пронајдена 2,15 грама наркотична дрога марихуана неменета за неговиот брат.