петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Се обидол да ја ограбе, му се спротивставила па се откажал

napad

Поврзани вести

Вчера во Куманово на ул.„Илинденска“во слаткарницата „Грин“, непознат сторител маскиран, со ножици во рака и се заканил на вработената дека ќе ја нападне, и побарал пари, но откако истата пружила отпор, сторителот побегнал од лице место.

По превземените оперативни мерки утврдено е дека сторителот е Д.Б.(31) од Куманово и по целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести