Македонија,Крими хроника

Се обидол да ја ограбе, му се спротивставила па се откажал

Се обидол да ја ограбе, му се спротивставила па се откажал

Вчера во Куманово на ул.„Илинденска“во слаткарницата „Грин“, непознат сторител маскиран, со ножици во рака и се заканил на вработената дека ќе ја нападне, и побарал пари, но откако истата пружила отпор, сторителот побегнал од лице место.

По превземените оперативни мерки утврдено е дека сторителот е Д.Б.(31) од Куманово и по целосно расчистување на случајот против истиот ќе биде поднесен соодветен поднесок.