понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 64

Се одложува донацијата од Руската Федерација за поплавените

poplava-1-640x362

Поврзани вести

Поради технички причини авионот со донацијата од Руската Федерација се одложува за непознат период, информираат од Дирекцијата за заштита и спасување.

Оттаму посочуваат дека авионот со донацијата не полетал.

Најчитани вести