четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Се онесвести сведок за време на судењето за „Претседавач“

masinopromet314_1

Последни вести

Сведок на судењето во случајот „Претседавач“ му се слошило и паднал додека сведочел во судницата, потврдија за Канал 5 од кривичниот суд.

Сите присутни во судница веднаш се обиделе да му помогнат, и да му дадат прва помош,во меѓувреме е повикано и возило на Итната помош и човекот е однесен во Градската болница 8 септември .

Од таму за Канал 5 велат дека состојбата на сведокот е критична и му прават обиди за реанимација.

Сведокот инаку бил магационер во Машинопромет и денеска бил повикан да сведочи на судењето во кое првообвинет е претседателот на советот на општина Центар Мирослав Шиповиќ.

Присутни во судницата велат дека сведокот уште пред да почне да сведочи рекол дека е возбуден. Но по кратко сведочење на магационерот му се слошило и паднал.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести