понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Се преврте камион во Индија, десет загинати

29072014104738_kamion indija nesreka

Последни вести

Во сооибраќајна несреќа на северот од Индија загинале десет лица, меѓу кои седум деца. До несреќата дошло кога камион поради неприлагодена брзина се превртел и ги удрил луѓето на тротоарот.

Портпаролот на полицијата Суреш Сривастава изјави дека несреќата се случила рано утрово недалеку од градилиште во месноста Канпур.

Според него, жртвите биле работници на градилиште и членови на нивните семејства. Возачот на камионот побегнал од местото на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести