четврток, 27 јули 2017  |  Вести денес: 0

Се осветлува тунелот пред Катланово

tunel-640x323

Последни вести

Започна реконструкцијата и осветлувањето на тунелот пред Катланово, на автопатската делница Велес – Катланово.

Министерот за транспорт и врски, Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил сподели видео на кое се гледа дека во тунелот веќе се поставени светилки.

Најчитани вести