вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Се отвори летниот “Сектор”

Sektor

Последни вести

Започна сезоната на летни журки во Сектор по отворањето со Гоце Саф и диџеј Чваре.
Како и секоја година досега, репертоарот на Сектор 909 ќе има различни стилови на музика. Менаџерскиот тим на клубот се погрижи и ова лето вечерите да бидат резервирани за врвни домашни и странски артисти и диџеи што ќе го диктираат ритамот на кој ќе игра метрополата.
Листата на гости што ќе настапуваат е долга, но имињата засега не се откриваат и се чуваат како изненадување за публиката.
Лани клубот прослави 10 години постоење.


Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести