Магазин

Се ожени министерот Спасов

Се ожени министерот Спасов

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, објави Република.

Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели. Министерот на фејсбук сподели фотографија од бурмите на нивните раце.

Венчавката се оддржала во црквата Свети Спас во Скопје, а ги богословил митрополитот тетовско-гостиварски Отец Јосиф.

Министерот во јули во интервју за Република откри дека планира да ја оззакони својата долга врска со љубовта од среднишколските денови. Најави дека планира да има три деца.