петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Се ожени министерот Спасов

dime-spasov_thumb_medium500_500

Последни вести

Министерот за труд и социјална политика Диме Спасов се ожени со својата долгогодишна љубов Бојана, објави Република.

Свадбената церемонија се одржала во тесен круг на роднини и пријатели. Министерот на фејсбук сподели фотографија од бурмите на нивните раце.

Венчавката се оддржала во црквата Свети Спас во Скопје, а ги богословил митрополитот тетовско-гостиварски Отец Јосиф.

Министерот во јули во интервју за Република откри дека планира да ја оззакони својата долга врска со љубовта од среднишколските денови. Најави дека планира да има три деца.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести