петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Се ожени Тошо Малерот од К-15

toso.jpg500

Последни вести

Денес на големо изненадување на најблиските роднини и пријатели, па и на неговите фанови, во Матичната служба во Скопје, се венча еден од најпознатите македонски ергени Васко Тодоровски познат како Тошо Малерот, пренесува Теа Модерна.

Неговата избраничка Марија Христова (мајка на деветгодишна ќерка) која живее во Австралија, а во моментов е во Македонија заради венчавката. Нивните планови се поврзани со Австралија, каде заедно ќе заминат наскоро.

Најчитани вести