четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 50

Се’ повеќе Хрвати пазаруваат во БиХ

Голем број на хрватски државјани од влезот на земјата во Европската унија пронашле добар начин како да заштедат, па се’ почесто купуваат во Босна и Херцеговина, што најмногу се забележува на граничните премини.

138545735879_8

Поврзани вести

Хрватските граѓани кои живеат покрај границата со Босна и Херцеговина скоро секој ден, посебно за викендите, кога се забележуваат попусти во продавниците, доаѓаат се’ повеќе граѓани.

Забрзано се полнат продавниците со производите кои што најчесто се бараат. Артиклите како што се брашно, шеќер и масло за јадење, во Босна и Хецеговина се и до 25 отсто поевтини.

Доколку на тоа се додаде и можноста за враќање на ДДВ, купувањето навистина е исплатливо.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести