недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Се повреди новиот голман на Барселона

terstegen-500

Поврзани вести

Новиот голман на Барселона Андре Тер Штеген се повредил на тренингот одржан во понеделникот.

Се работи за повреда на грбот, а клупскиот лекар изјавил дека не е ништо сериозно, но сепак германскиот интернационалец во наредните неколку денови ќе работи според специјализирана програма.

Тер Штеген, кој за место прв голман на Барселона ќе се бори со Клаудио Браво, бранеше на пријателскиот меч против Ница кој заврши 1:1 и во победата против Рекреативо Хуелва од 1:0.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести