петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 28

Се повредил додека бил на лов

puskaa

Поврзани вести

Вчера околу 07,40 часот во атарот на с.Октиси, струшко Ј.А.(42) од с.Октиси, додека со својот пријател биле на лов на дивеч, при испукување од неговата ловна пушка, сачмата се одбила од камен и го повредила во пределот на окото.

Истиот е пренесен во Медицински центар Струга од каде поради сериозноста на повредата е префрлен во Болница Охрид. Се работи на целосно расчистување на случајот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести