сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Се преврте автобус кај Демир Хисар

Се’ уште нема информации за причината за несреќата и за тоа дали и колку има повредени.

avtobus-prevrtem-680x365

Последни вести

Денеска околу 13.50 часот на магистралниот пат Битола- Кичево кај селото Жван се преврте автобус, објави битолската телевизија „Орбис“.

Во несреќата, според првичните информации најмалку пет туристи од Турција се тешко повредени. Тие се пренесени во болница.

Сообраќајот на овој магистрален пат ќe биде блокиран, се’ додека не заврши увидот на местото на несреќата.

Се’ уште нема информации за причината за несреќата и за точната бројка на повредени.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести