сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Се преврте автобус со пензионери, четворица загинаа, а над 40 лица се повредени

avtobus.jpg-500

Последни вести

Најмалку четири лица загинале, а повеќе од 40 се повредени во стравичната сообраќајна несреќа , која се случи денеска на автопатот А4 во Германија, во источен Хeсен.

Автобус полн со пензионери и повозрасни лица кои патувале за Лајпциг на прослава на Новата година падна во провалија.

Автобусот најверојатно при падот во провалијата се превртел повеќе пати, и падот го завршил на тркалата, јавуваат германските медиуми.

Официјалните лица од покраинската власт им изјавиле сочувство на семејствата на настраданите.

 

Најчитани вести