среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 14

Се преврте камион кај Росоман: Повредени татко и две деца

rosoman

Поврзани вести

Во тешка сообраќајна несреќа што се случила вчера околу 18 часот на патот Градско-Прилеп во близина на Росоман, се повредени три лица, татко со два сина.

Полицијата информираа дека 45 годишниот Ѓ.М од струмичкото село Бањица се здобил со тешки телесни повреди, скршеница на левата потколеница. По укажаната помош во болницата во Кавадарци тој бил пренесен на скопските клиники. Со полесни повреди поминале двете деца на Ѓ.М и по укажаната помош во болницата се пуштени на домашно лекување.

Заедно со таткото во камионот “Застава” кој од непознати причини се превртел на патот било уште едно дете на Ѓ.М кое поминало без повреди.

Во извлекувањето на повредените од превртениот камион учестувале и пожарникари од кавадаречката противпожарна единица.

Полициска екипа од Кавадарци извршила увид на местото на незгодата, а дополнително ќе се утврдуваат причините, дали дождот и влажниот коловоз може да “помогнале” во незгодата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести