среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Се преврте шлепер во близина на „Бунарџик“

ри несреќата возачот и совозачот се здобиле со повреди и биле пренесени во болница, но не се во животна опасност.

kamioni500

Последни вести

На автопатот Скопје – Куманово, во близина на слободната економска зона „Бунарџик“ , рано утрово околу 2.30 часот, се превртел шлепер „сканија“ со српски регистарски таблички

При несреќата возачот и совозачот се здобиле со повреди и биле пренесени во болница, но не се во животна опасност.

Камионот превезувал домати за извоз. Полицијата врши убид на  местото на несреќата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести