петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 63

Се преврте товарен воз по судар со два патнички брода

exc425day1

Поврзани вести

Швајцарските власти денеска соопштија дека на реката Рајна, кај Базел се судриле два патнички брода со еден товарен брод и дека во несреќата немало жртви.

Како што пренесува АП, Бриселскиот секретаријат за правосудство и безбедност соопшти дека во несреќата која се случила рано утринава никој не е повреден и дека сите патници од патничките бродови се евакуирани.

Швајцарските медиуми пренесуваат дека товарниот брод по сударот се превртел.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести