петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 59

Се преврте училишен автобус во Франција, најмалку 17 повредени

Од нив еден ученик е потешко повреден

skolski avtobus

Поврзани вести

Училишен автобус со 51 ученик се превртел утрово во близина на градот Нанси во Франција, а во несреќата се повредени 17 ученици.

Еден од учениците е тешко повреден и префрлен во болницата во Нанси, додека 16-те се полесно повредени, пренесуваат француските медиуми.

„Патот бил лизгав, возачот изгуби контрола над автобусот кој се преврте на страна“, соопштија пожарникарите.

Со истрагата ќе бидат утврдени точните причини за несреќата.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести