понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Се пушта редовна бродска линија помеѓу Охрид и Поградец

Станува збор за чартер линија, која во текот на туристичката сезона ќе служи за превоз по воден пат на заинтересираните туристи од Охрид до Поградец во Република Албанија и обратно.

brod

Поврзани вести

На пристаништето во Охрид, во вторник во 11 часот, свечено ќе биде одбележано воспоставувањето на првата бродска линија помеѓу Охрид и Поградец.

Станува збор за чартер линија, која во текот на туристичката сезона ќе служи за превоз по воден пат на заинтересираните туристи од Охрид  до Поградец во Република Албанија и обратно.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести