вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Се расчистуваат завеаните патишта во Старо Нагоричани

500ngfsdkgjkdflsjhl

Последни вести

Општина Старо Нагоричане со две машини ги расчистува патиштата завеани од снег, кои водат од село Арбанашко кон повискоите планински села, Малотино, Цветишница, Мгленце, Жегљане и Длабочица.

Висината на снежната покривка на овој потет се движи од 40 до 60 сантиметри.

Од општината информираат дека побарале и дополнителна механизација од Дирекцијата за заштита и спасување.

Регионалниот центар за управување со кризи, пак, соопшти дека екипите на ЕВН Македонија и денеска се на терен и ги санираат дефектите во нисконапонската мрежа

Најчитани вести