недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 25

Се реконструираат улици во Кисела Вода

r11

Поврзани вести

Продолжува реконструкцијата и санација на улици и крпење на ударни дупки на улици лоцирани на територијата на општина Кисела Вода. Екипите на изведувачот на градежни работи, “БАУЕР БГ”- Скопје работат на машинско гребење на ударни дупки,чистење, премачкување со емулизја и пополнување со асфалтна маса со тип на асфалт АБ-11 и дебелина од 5 см на улици лоцирани во У.З„Црниче“.

Во моментот се изведуваат градежни работи на улиците: “Востаничка”, “Неврокопска”, “Чедомир Кантарџиев”.
По завршување на градежните работи на горенаведените улици ќе се пристапи кон санација на ударни дупки и на други улици лоцирани во У.З„Црниче“, согласно програмата, планот и динамиката за работа на oпштина Кисела Вода за 2014 г.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести