недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Се роди најмалото бебе во Македонија, тежи само 600 грама

Само 600 грама тежи најмалото бебе родено во Македонија. Мајка му се породила по 24 недели бременост.

images

Последни вести

 

Само 600 грама тежи најмалото бебе родено во Македонија. Мајка му се породила по 24 недели бременост, пренесоа медиумите.

Поради предвременото породување, бебенцето е на интензивна нега на Клиниката за детски болести.

Но, ова бебе е вистински борец. Тоа добро напредува и докторите велат дека ќе биде нормално, здраво бебенце.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести