среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 47

Се самоповредил со пиштол со кој пукал на свадба

pukanje

Последни вести

На 10.10.2014 година во 10,45 часот во Кичево на ул.„Охридска“, на семејна веселба-свадба, Е.Б.(1944) од с.Папрадиште-Кичево, од својот пиштол кој го поседувал со дозвола „Steyr“ модел ГБ, кал.9мм Лугер, испукал неколку куршуми, а при проверка дали во истиот се уште има куршуми, се самоповредил во пределот на левата рака (средниот прст).

На истиот му е укажана лекарска помош во МЦ-Кичево. Од страна на УПС, од Е.Б. е одземено оружјето и против истиот ќе биде поднесена соодветна пријава. Увид на лице место извршила увидна екипа од ПС-Кичево.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести