Македонија,Крими хроника

Се самоповредил со пиштол со кој пукал на свадба

Се самоповредил со пиштол со кој пукал на свадба

На 10.10.2014 година во 10,45 часот во Кичево на ул.„Охридска“, на семејна веселба-свадба, Е.Б.(1944) од с.Папрадиште-Кичево, од својот пиштол кој го поседувал со дозвола „Steyr“ модел ГБ, кал.9мм Лугер, испукал неколку куршуми, а при проверка дали во истиот се уште има куршуми, се самоповредил во пределот на левата рака (средниот прст).

На истиот му е укажана лекарска помош во МЦ-Кичево. Од страна на УПС, од Е.Б. е одземено оружјето и против истиот ќе биде поднесена соодветна пријава. Увид на лице место извршила увидна екипа од ПС-Кичево.