Крими хроника

Се самоуби 28- годишен скопјанец во Бутел

Се самоуби 28- годишен скопјанец во Бутел

Скопјанец  на возраст од 28 години, денеска околу пладне се фрлил од шестиот кат од зградата во која живеел. Самоубитвото се случило во  населбата Бутел, на улицата Босна и Херцеговина.

Според првичните информации, се работи за лицето Стојан С.
Полицискиот увид е во тек.